Naujienos

Atgal

Naujienos

„Kretingos Minija“ pradeda II rato kovas

2018 07 31

Vyriausiasis „Kretingos Minijos“ treneris Arvydas Balsevičius įsitikinęs, jog norimą rezultatą galima pasiekti tik sunkiu darbu per treniruotes ir futbolininkams visą save atidavus rungtynėms.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Vakarų zonos pirmenybėse žaidžianti rajono futbolo komanda „Kretingos Minija“ rytoj pradeda II rato kovas. Vyriausiasis „Kretingos Minijos“ treneris Arvydas Balsevičius „Pajūrio naujienoms“ teigė, jog komandos nuotaikos – geros, o svarbiausia – esama noro ir pasiryžimo pagerinti rezultatą.

„Nors turėjome pertrauką ir galėjome ilsėtis, to nedarėme: mažumėlę atsipūtę po I rato rungtynių, kibome į darbą, ypač – jaunimas“, – A. Balsevičius akcentavo, jog II rato susitikimams „Kretingos Minija“ rengėsi įtemptai ir nuosekliai.

Nors I rato rezultatas ir nėra labai blogas – sužaidusi 11 rungtynių ir patyrusi 2 pralaimėjimus bei turėdamas 5 lygiąsias, „Kretingos Minija“ užima VII turnyrinės lentelės poziciją, – jis netenkina nei komandos vadovų, nei rėmėjų, nei trenerių, o ir pačių žaidėjų.

„Mums sunkiai sekasi puolant. Gynyboje susitvarkome, o štai puolime – ne. Komandai trūksta universalių žaidėjų, kurie lemiamu momentų gebėtų sužaisti šaltakraujiškai, rezultatyviai“, – nesėkmių priežastis įvardino vyriausiasis komandos treneris, kurio pastebėjimu, puolėjas turi būti greitas, pakankamai techniškas, veržlus, su charakteriu, gudrus. Būtent tokio žaidėjo ir trūksta.

Komandai ne į naudą ir žaidėjų kaita: jaunimas, sulaukęs 18 metų, išvažiuoja dirbti, mokytis – vien po praėjusio sezono pasikeitė 9 žaidėjai, vadinasi, prieš sezoną formuojant komandą – vėl viskas iš pradžių. A. Balsevičiaus teigimu, žaidėjų rotacija treneriams yra labai nedėkingas reiškinys, tačiau jį lemia gyvenimiškos situacijos.

 

Antrąjį ratą „Kretingos Minija“ pradeda, turėdama 2 naujus legionierius iš Pietų Afrikos – kol kas trenerį ir šiuos du žaidėjus šiek tiek skiria kalbos barjeras, tačiau susikalbėti ir perteikti mintį treneriui padeda komandos jaunimas. Be afrikiečių, „Kretingos Minijai“ iš legionierių dar atstovaus Anton Solovyov. Stabiliai komandoje laikosi jos kapitonas Jurijus Kurbangalijevas, treniruotėse jau dalyvauja I rato pabaigoje traumą patyręs Džiugas Narkus, treneris pasidžiaugė ir komandos vartininku Martynu Vilucku, Mantu Elzbergu, puolime daug nuveikusiu Mindaugu Grušausku, kuris, nors ir dirba sunkiai, yra labai atsidavęs savo gimtajai komandai, dideliu noru gerai žaisti dega jaunimas – Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai Vakaris Jaruševičius, Lukas Jakumas, Valdas Jašmontas, Gražvydas Steckys, Edvinas Andrijauskas, Vilius Jakumas, vartininkas Vaidotas Gedvilas, kiti komandos žaidėjai.

„Visiems jiems keliamas aiškus didelis tikslas – patekti tarp prizininkų ir iškovoti medalius“, – kalbėjo A. Balsevičius, turėdamas viltį, jog II ratą komanda išliks stabili, be didelių pokyčių.

Vertindamas komandos pasirodymą I rato rungtynėse, treneris įžvelgė, jog tarp varžovų nėra komandų, kurios keltų didžiulį siaubą: „Nė karto nebuvo, kad mūsų komanda nusileistų varžovams ar blogiau žaistų už juos. Tiesiog kažkiek pritrūkdavo sėkmės. Komandos apylygės, galima žaisti ir nugalėti. Tą parodė ir paskutinė pergalė 5:2 prieš Plungės „Babrungą“ – vieną turnyrinės lentelės lyderių, užimančių II vietą.“

Todėl ir komandos nusiteikimas prieš II ratą – teigiamas: futbolininkai sieks pergalių, kad galėtų nudžiuginti tiek pagrindinį komandos rėmėją Arūną Mažoną, tiek trenerius, tiek fanus, galų gale – ir pačius save.

Rengdamasi II rato kovoms „Kretingos Minija“ sužaidė dvejas draugiškas rungtynes su LFF I lygos pirmenybėse žaidžiančiomis komandomis „Gargždų „Banga“ ir Klaipėdos „Koralu“ – žaidimas su stipresniais varžovais padėjo įsivertinti savo jėgas, daromas klaidas, ko verti, buvo proga parodyti ir komandos naujokams.

Rytoj „Kretingos Minija“ savo aikštėje Kretingos miesto stadione priims Gargždų „Bangą B“, o rugpjūčio 10 dieną susitiks su kitais mūsų rajono kaimynais – Palangos futbolininkais.