Naujienos

Atgal

Naujienos

Aptartos futbolo perspektyvos Kretingos rajone

2017 06 09

Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas kartu su futbolo komandos „Minija“ valdybos pirmininku Vidu Burba birželio 6 dieną susitikime su Lietuvos futbolo federacijos (toliau – LFF) generaliniu direktoriumi Nerijumi Dunausku ir Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentu Romualdu Jonaičiu aptarė Kretingos rajono futbolo perspektyvas bei sporto infrastruktūros plėtrą.

Susitikimas Kretingos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) vadovų inicijuotas siekiant aptarti LFF poziciją dėl dirbtinės dangos futbolo aikštėje įrengimo – ar ji, pasikeitus LFF vadovybei, nesikeis.

LFF generalinis direktorius N.Dunauskas Savivaldybės merą J.Mažeiką ir administracijos direktorių V.Domarką patikino, kad LFF savo įsipareigojimus tęs, o Savivaldybė, šiuo metu jau parengusi techninį projektą dirbtinės dangos įrengimui stadiono treniruočių aikštėje, gali pradėti vykdyti rangovo parinkimo procedūras. N.Dunauskas taip pat akcentavo, kad nuo šiol sprendimus dėl tolesnio įsipareigojimų vykdymo priiminės LFF vykdomasis komitetas, kuris galutinai ir nuspręs dėl dangos skyrimo.

Kalbėdamas apie futbolo perspektyvas Kretingos rajone, LFF generalinis direktorius akcentavo, kad sektinas pavyzdys Kretingai vystant šią sporto šaką – šalia esančio Klaipėdos rajono Gargždų „Bangos“ futbolo klubas, kurį šiuo metu sudaro profesionali vyrų futbolo komanda ir vaikų ir jaunimo futbolo grupės, o veikla rūpinasi viešoji įstaiga „Gargždų futbolas“. Šio klubo gerąją patirtį, LFF generalinio direktoriaus manymu, galėtų perimti ir Kretinga.

Susitikime išsakytas ir siūlymas, kad Kretingos sporto mokykla, ruošianti jaunuosius futbolininkus, ir futbolo klubas, kurį remia Savivaldybė, turėtų apjungti vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų futbolininkų rengimą. Įgyvendinant tokį modelį Kretingoje, vaikai, kurie pradeda žaisti futbolą, turint išvystytą sporto infrastruktūrą, galėtų papildyti futbolo komandos „Minija“ gretas. Taip pat reikėtų stengtis, kad šiuo metu LFF antroje lygoje žaidžiančios „Minijos“ komandos branduolį sudarytų kuo daugiau Kretingoje išugdytų futbolininkų.

Savivaldybės ir LFF vadovybės manymu, Kretingoje pastačius sporto ir sveikatingumo centrą, tinkamai prižiūrint dabartinę, miesto stadione esančią natūralios žolės futbolo aikštę, kuri, kaip pažymėjo LFF vadovas, yra neblogos būklės, bei įrengus dirbtinę dangą futbolo treniruotėms, būtų sudarytos tinkamos sąlygos futbolo sporto šakos plėtrai ir jo populiarinimui, kad vasaros metu pajūryje besitreniruojančios aukšto sportinio meistriškumo futbolo komandos turėtų sąlygas treniruotis, taip pat organizuoti varžybas Kretingoje.

Po susitikimo Savivaldybėje svečiai apsilankė Kretingos sporto ir sveikatingumo centro statybvietėje, apžiūrėjo šalia esančią natūralios žolės futbolo aikštę ir erdvę, kurioje planuojama įrengti dirbtinę dangą. Savivaldybės meras J.Mažeika LFF vadovui N.Dunauskui papasakojo ir apie alternatyvią vietą futbolo treniruotėms – sutvarkytą Nidos gatvės aikštyną, kuriame jaunieji futbolininkai galės treniruotis jau šiemet.

Susitikime LFF ir Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos vadovai pasidžiaugė pozityviu Savivaldybės mero J.Mažeikos ir administracijos direktoriaus V.Domarko požiūriu bei pastangomis vystant sporto infrastruktūrą Kretingoje, reikalingą futbolo populiarinimui ir plėtrai. Jų teigimu, dirbtinės dangos futbolo aikštei Kretinga gali tikėtis po metų, po to, kai Savivaldybė įrengs šiai dangai reikalingus pagrindus.

Kretingos rajono savivaldybės informacija