Naujienos

Atgal

Naujienos

Startuoja II lygos Vakarų zonos pirmenybės

2017 05 05

Šį savaitgalį keturiomis rungtynėmis startuoja 2017 m. LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybės, kuriose šiemet dalyvaus 9 komandos. Pirmosios dvikovos bus sužaistos Šiaulių, Mažeikių, Plungės ir Gargždų miestuose. Pateikiame pirmojo turo apžvalgą, apžvelgdami ir komandų pasiruošimą sezonui.
 
Šiaulių FA – Šiaulių „Juventa-99“
Gegužės 5 d. 20.00 val. Gytarių stadionas (Šiauliai)
 
Pirmenybės prasidės Šiaulių miesto derbiu, kuriame atkaklios kovos tikrai netrūks. Šiaulių FA startuoja LFF II lygos pirmenybėse su tikslu, ateityje tapti reprezentaciniu Šiaulių miesto futbolo klubu. Klubo vadovybė aktyviai dirba ne tik pertvarkant klubo struktūrą, bet ir ruošiantis pirmenybėms. Renato Vestarto ir Mariaus Gurskio vadovaujama komanda prieš sezoną jėgas išbandė keliose draugiškose rungtynėse. 
 
„Žemaitijos taurės" turnyre šiauliečiai varžėsi su Telšių „Džiugo B" ekipa, FK „Akmenės Cementu" ir Plungės „Babrungu". FA turnyre sužaidė trejas rungtynes. Pirmosiose rungtynėse komanda rezultatu 4:2 iškovojo pergalę prieš Telšių „Džiugo B" komandą, kitose rungtynėse net 10:1 sutriuškino FK „Akmenės Cementą", o paskutinėse turnyro rungtynėse 2:0 įveikė Plungės „Babrungą“ ir tapo turnyro nugalėtoja. Prieš pat pirmenybių startą Šiaulių FA dalyvavo Šiauliuose organizuojamame turnyre „Pavasario Taurė“, kuriame savoje grupėje pasiekė dvi pergales bei kartą sužaidė lygiosiomis ir užėmė pirmąją vietą bei turnyro finale 2:1 įveikė ne ką kitą, o Šiaulių „Juventą-99“. 
 
Kaip teigė vyr. treneris Renatas Vestartas, komandos pagrindą sudaro buvę ir esami Šiaulių futbolo akademijos auklėtiniai, prisijungė keli žaidėjai iš kitų Šiaulių apskrities miestų - Airidas Jocas ir Mantas Kazlauskas - kuršėniškiai, Mantas Štankelis - radviliškietis ir Kornelijus Petrauskas, kuris kilęs iš Kelmės, betilgą laiką tobulėjo mūsų akademijoje. Taip pat prisijungė kiek vyresni šiauliečiai - Vytautas Mituzas, Mindaugas Toleikis, Gediminas Čeponkus, Darius Gulbinas, Justinas Kuizinas, Marius Baziulis ir akademijoje treneriu dirbantis Artūras Ankudinovas, visi šie žaidėjai padės mūsų jaunimui „grūdintis" bei pradėti pirmuosius žingsnius vyrų futbole. 
 
„Juventa-99“ per balandžio mėnesį dalyvavo jau minėtame „Pavasario Taurės“ turnyre, kuriame iš pradžių sužaidė lygiosiomis 2:2 su „FC „Saulininkas-OBLT“ komanda bei vėliau pasiekė dvi lengvas pergales 8:0 prieš „Solvi“ ir 6:0 prieš FK „Savanoris“ komandas. Ir kaip jau minėjome finale 1:2 nusileido Šiaulių FA. Rimčiausią jėgų išbandymą „Juventa-99“ patyrė praėjusį penktadienį, kai LFF Taurės varžybų pirmajame etape susitiko su LFF I-oje lygoje rungtyniaujančiu FK „Panevėžiu“. Atkakliai kovojusi „Juventa-99“ lemiamą įvartį praleido tik rungtynių pabaigoje 0:1 ir iškrito iš Taurės varžybų.
 
Žaidžiančio vyr trenerio Andriaus Šidlausko vadovaujamoje komandoje bus nemažai komandos senbuvių iš kurių galima išskirti Mindaugą Lukoševičių, Paulių Bieliauską, Ruslaną Pačkajevą, Domą Griškevičių, rimtas pastiprinimas komandai bus Justo Gulbino perėjimas iš FK „Panevėžio“.
 
Mažeikių „Atmosfera“ – Kretingos „FK Minija“
Gegužės 6 d. 14.00 val. Mažeikių miesto stadionas
 
Šios komandos per pastarąjį mėnesį tarpusavyje žais jau trečią kartą. Draugiškas rungtynes Mažeikiuose laimėjo „FK Minija“ rezultatu 2:1, praėjusį savaitgalį komandos kovojo dėl patekimo į LFF Taurės varžybų antrąjį etapą ir rungtynes Kretingoje 1:0 laimėjo „Atmosfera“, pergalingą įvartį įmušusi rungtynių pabaigoje likus kelioms minutėms. Šeštadienį šios komandos Mažeikiuose rungtyniaus dėl pirmųjų taškų šių metų pirmenybėse.
 
Į II-ąją lygą sugrįžtančios „Atmosferos“ vyr. treneris Gintaras Juodeikis daugiausia remsis 1998-2000 metų gimimo jaunimu, kuris įgijo patirties pastaruosius kelis metus. Komandai atstovaus keletas ir vyresnių žaidėjų, kurių pastaraisiais metais atstovavo vakarų Lietuvos regiono komandoms. Net ir „FK Minijoje“ yra rungtyniavę mažeikiškiai Julius Mockus ir Gediminas Strikys, taip pat iš vyresnių žaidėjų galima išskirti Mantą Ronkauską, Mantvdą Kasparavičių, Ernestą Kenstavičių, Eimantą Kairį bei Renatą Žebrauską.
 
Kretingos futbole šį pavasarį įvyko pokyčiai. Ankstesniais metais veiklą vykdęs Kretingos futbolo klubas „Minija“ atnaujino veiklą ir šiemet rungtyniaudami LFF II lygoje bandys atgaivinti futbolą Kretingoje. (Priminsime, kad pernai LFF I-oje lygoje rungtyniavo VšĮ „Kretingos rajono futbolas“ administruojama komanda). Beveik vien iš kretingiškių suburtai komandai vadovaus gargždiškis vyr. treneris Vaidas Liutikas, o iš kitų miestų bus tik palangiškis Andrius Paulauskas ir iš Pakruojo kilęs bet Kretingoje apsigyvenęs Martynas Bučas. Ženkliai atjaunėjusiai „FK Minijai“ atstovaus keli ir LFF I lygos patirties anksčiau įgavę žaidėjai, iš kurių galima paminėti kapitoną Kazį Mažionį, Mantą Mažionį, Žybartą Ringį, Gediminą Žillį, Tomą Galdiką. 
 
Kam iš šių komandų bus sėkmingesnė trečioji šio pavasario tarpusavio dvikova?
 
Plungės „Babrungas“ – Biržų „Širvėna“
Gegužės 6 d. 14.00 val. Plungės dirbtinės dangos stadionas 
 
Pernai arti prizininkų pakylos likęs „Babrungas“ šiemet sieks sėkmingesnio rezultato ir po kelių metų pertraukos sugrįžti į LFF II lygos prizininkų tarpą. Tiesa, lyginant su praėjusiu sezonu iš „Babrungo“ į LFF I lygos komandas perėjo broliai Rokas ir Mantas Rusiai, kurie praėjusio sezono pabaigoje ypač prisidėjo prie komandos pergalių. Šiame sezone lyderių vaidmens Alvydo Mickevičiaus vadovaujamoje komandoje teks imtis Martynui Turskiui, Edvinui Mickevičiui, Ernestui Grigui, Robertui Petrauskui, Aureliju Barusui, Linui Petkevičiui ir kitiems pastaraisiais sezonais „Babrungui“ atstovavusiems žaidėjams. Bet komandą papildė ir perspektyvus jaunimas, kuris pernai savo amžiaus grupėse iškovojo puikių pergalių net Lietuvos mastu.
 
„Žemaitijos taurės“ turnyre „Babrungas“ net 6:1 įveikė „Džiugo B“ komandą, vėliau 2:1 laimėjo prieš „Akmenės Cementą“ ir lemiamas rungtynes dėl pirmos vietos pralaimėjo FA „Šiauliai“ ekipai 2:0. Trečiadienį Plungės „Babrungas“ žaidė LFF Taurės varžybų pirmojo etapo rungtynes Marijampolėje, kur pralaimėjo rezultatu 1:4 Marijampolės „Švyturio“ komandai ir pasitraukė iš tolimesnės kovos.
 
Kiek geresnio sezono nei praėjęs tikėsis ir Biržų „Širvėna“, kuri po ypač sėkmingo 2015 metų sezono, kai tapo pirmenybių nugalėtoja, pernai buvo priversta tenkintis septintąja pozicija turnyrinėje lentelėje. Žvelgiant į komandos sudėtį, atrodo biržiečiai išlaikys komandos branduolį, kuris žaidė pastaraisiais sezonais. Tiesa, atakų smaigalyje gal trūks Agniaus Sadausko, bei Vyto Galecko, kurie pernai kartu įmušė 7 įvarčius, bet juos turėtų sėkmingai pakeisti Tautvydas Švelna perėjęs iš FC „Pakruojo“ ir Marius Ligeika persikėlęs iš Radviliškio „Lokomotyvo“. Nesėkmingai „Širvėnai“ susiklostė pirmasis LFF Taurės varžybų etapas, kuriame rungtyniavo su „Akmenės Cementu“. Biržiečiai nors ir pirmavo rezultatu 2:1, tačiau turėjo pripažinti varžovų pergalę rezultatu 3:2 ir pasitraukė jau po pirmojo etapo.
 
Praėjusiame sezone abi komandos pasidalino po pergale – Biržuose 3:2 laimėjo „Širvėna“, o „Babrungas“ savoje aikštėje atsirevanšavo rezultatu 3:0.
 
 „Gargždų Pramogos-SC“ – Akmenės SC-FK „Akmenės Cementas“
Gegužės 6 d. 16.00 val. Gargždų „Minijos“ progimnazijos stadionas
 
Prieš porą sezonų abi šios komandos buvo prizininkų tarpe, o pernai LFF II lygą papildžius pajėgioms FC „Pakruojo“ ir Klaipėdos „Koralo“ komandoms, vietą prizininkų tarpe išlaikyti pavyko tik gargždiškiams. Bet prieš šį sezoną Gargždų futbolo klube įvyko pokyčiai vadovybėje, taip pat kartu su praėjusio sezono lyderiu Tomu Tamošausku, kuris šiemet tapo „Bangos“ vyr. treneriu, į „Bangą“ perėjo ir vienas gynybos ramsčių buvęs Edvinas Bračkus. Komandoje turėtų nelikti Simono Jurkaus, Oresto Abramavičiaus, bet jų gretas papildys profesionalo karjerą baigęs Andrius Jokšas, Gargždų „Bangos“ puolimo lyderis buvęs Aurelijus Staponka, LFF I-os lygos komandose pastaruoju metu žaidę Evaldas Garbauskas ir Nerijus Jurkaitis.
 
Prieš sezoną „Gargždų Pramogos-SC“ sužaidė trejas draugiškas rungtynes - 3:0 įveikė „Bangos U-19“, 3:2 pranoko Plungės „Babrungo” ekipą bei 4:1 nugalėjo FK „Šilalę“. Pirmose oficialiose sezono rungtynėse LFF Taurės varžybų pirmajame etape 0:4 pralaimėjo Gargždų derbį „Bangos“ komandai.
 
Kaip teigia SC-FK „Akmenės Cemento“ atstovai, komandoje lyginant su praėjusiu sezono neliko net 8 žaidėjų. Juos bandys pakeisti pasvalietis Artūras Rutkevvičius, joniškietis Mindaugas Sabas bei į komandą sugrįžę akmeniečiai Tautvydas Drublionis ir Dominikas Štutas. SC-FK „Akmenės Cementas“ dukart sužaidė draugiškas rungtynes su „Atmosfera“, kurią kartą nugalėjo rezultatu 3:0, bet kitoje dvikovoje nusileido 0:1. Dar buvo žaista su Šiaulių „KUPSC“ ir pralaimėta rezultatu 1:3. Jau minėtose LFF Taurės varžybų pirmojo etapo rungtynėse 3:2 įveikta Biržų „Širvėną“ ir laukti varžovo kitame etape.
 
Šios komandos pernai taip pat pasidalino po pergale – pirmajame rate Naujojoje Akmenėje šeimininkai laimėjo 3:0, o Gargžduose „Gargždų Pramogos-SC“ laimėjo 2:0.
 
KLFF informacija