Naujienos

Atgal

Naujienos

Pradedame sezoną

2022 03 19


Kontrolinėse rungtynėse permainingi rezultatai


Pasiruošimą sezonui kretingiškiai pradėjo Sausio 31 dieną ir po dviejų savaičių sužaidė pirmasiąs kontrolines rungtynes išvykoje prieš Mažeikių "Atmosferą". Šiame susitikikime treneriai išbandė nemažai peržiūroje dalyvavusių žaidėjų ir dar smagiau pavyko pasiekti pergalę rezultatu 7:0. Už savaitės jau savo aikštėje "Minija" sužaidė dar vienas draugiškas rungtynes, kuriose lygiosiomis 1:1 išsiskyrė su taip pat LFF 1 lygoje šiame sezone rungtyniausiančiais Kauno "Be1" futbolininkais. Du savaitgalius iš eilės savo aikštėje "minijiečiai" laikė Latvijos komandų "testą". Pirmajame susitikime po atkaklios kovos rezultatu 2:1 buvo įveikti Latvijos 1 pirmoje lygoje žaidžianti FC "Grobina" ekipa, o dar už 7 dienų Kretingos dirbtinės dangos stadione lygiosiomis 1:1 buvo sužaista su "Liepaja -2" komanda. Paskutinė kontrolinė "repeticija" kretingiškiaims nesusisekė ir Tauragėje, nors ir turint ryškią žaidybinę persvarą ,rezultatu 0:2 buvo nusileista vietos "Tauro" komandai.

Įvyko nemažai permainų komandos sudėtyje

Tarpsezoniu "Minijos" komandos sudėtyje įvyko nemažai pasikeitimų. Pats svarbiausias iš jų komandos naujasis treneris . pareigos ateinančiame sezone patikėtos strategui iš Panevežio Dariui Žinduliui. Jam asistuos Martynas Viluckas, kuris kartu bus atsakingas ir už vartininkų rengimą. Toliau komandos žaidėjų sveikata rūpinsis kineziterapeutas Donatas Alminas. Ekipą pasibaigus sezonui paliko vartininkas Eimantas Brezgys, gynėjai Gustas Gumbaravičius, David Kirzneris, Lo Pape, saugai Saidas Bancas, Laurynas Bauža, du ryškus puolimo lyderiai ir sirgalių numylėtiniai Shogo Osawa ir Princas Odohas. Naujos sudėties komplektaciją "Minija" pradėjo į peržiurą pasikviesdami būrį žaidėjų iš įvairių šalių, iš kurių dalis papildė komandą. Norime supažindinti su komandos naujokais iš arčiau. Vidurio gynėjų duetą šiame sezone sudarys iš Klaipėdos kilęs 20-etis Ernestas Mockus, kuris turi patirties rungtyniaudamas A lygoje atstovaujant Kauno "Žalgirio" komandą ir perspektyvus 21-ių metų amžiaus gynėjas iš Kamerūno Haroldas Meyenga. Iš Plungės "Babrungo" į "Miniją" persikėlė krašto gynėjas Rokas Rusys. Peržiuroje puikiai pasirodė ir vartininko poziciją užims iš "karo niokojamos" Ukrainos atvykęs 26-etis Amiras Ahalarovas. Turėsime ir dar vieną šios šalies atstovą 23 metų puolėją Yura Dimitrievą. Vidurio saugų liniją taipat sudarys legioneriai: Suomijos pilietybę turintis 24 metis Karzanas Janawaniri, bei patyręs ir daug įvairių šalių futbolo per savo karjerą matęs 30-etis "amerikietis" Henris Gouhanas. 

Progą gaus "vietinis" jaunimas

Komandos vadovybei pavyko išsaugoti ir dalį komandos "senbuvių". Antrą sezoną ginant gimtojo miesto komandos spalvas išvysime gynėjus Germaną Vaniuchiną ir Vilių Kazlauską, trečią sezoną komandoje rungtyniaus klaipėdietis Deividas Šiuša. Savo ketvirtuosius sezonus pradės ir du Kretingos mieste augę jauni, bet kartu ir nemažai rungtynių patirties sukaupę saugai Aidas Pipiras ir Valdas Jašmontas. Savo šansą vos už poros dienų prasidėsančiame sezone gaus ir 16-17 metų amžiaus "Minijos futbolo akademijos" auklėtiniai: vartininkas Martynas Daškevičius, gynėjas Kornelijus Šalnis, saugai Mantas Gedutis, Deivydas Pipiras, Lukas Gujis ir puolėjai Matas Keblys, bei Aronas Zakarauskas.

Dalyvaus 16 komandų

2022 metų Optibet 1 lygoje šį sezoną varžysis 16 komandų.  Kretingos "Minijai" dviejų ratų sistema teks rungtyniauti prieš: Panevėžio "Panevėžio B", Vilniaus "Žalgirį B", Šiaulių "FA-B", Vilniaus "Riterius B",  Gargždų "Bangą B", Klaipėdos "Neptūną", Vilniaus "BFA", Kazlų Rūdos "Šilą", Plungės "Babrungą", Mažeikių "Atmosferą", Kauno "Be1", Kauno rajono "Garlaivą", Panevėžio "Ekraną", Kėdainių "Nevėžį"  ir Alytaus "Dainavą".

Pirmasiąs sezono rungtynes Kretingos "Minija" žais Kovo 21 dieną 17 valandą Panevėžyje prieš "Panevėžio B"  ekipą. Savo miesto komandą rungtyniaujant namų aikštėje bus galimą išvyksti jau ateinantį šeštadienį Kovo 26 dieną 14 valandą Kretingos miesto dirbtinės dangos stadione, kur jų varžovais bus Vilniaus "Žalgiris B".