Naujienos

Atgal

Naujienos

Įžvelgia galimybes atgimti Kretingos futbolui

2017 10 20

Kretingos futbolo komandos „FK Minija“ laimėjimas – III vieta Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybėse – futbolo aistruolius nuteikė optimistiškai: Kretinga ir toliau tęsia garbingą savo futbolo istoriją, o susitelkę, vedini noro laimėti futbolininkai įrodė, kad jie aikštėje gali išties daug. 

Sezonas baigėsi, tačiau futbolo klubo „FK Minija“ valdybos pirmininkas Vidas Burba ir vyriausiasis komandos treneris Arvydas Balsevičius jau kalba apie būsimo sezono planus: vyresnieji komandos žaidėjai ilsėsis ilgėliau ir treniruotes pradės po Naujųjų metų, o štai jaunimas, kuris per sezoną spėjo ir patobulėti, ir aikštėje parodyti savo charakterį, lapkritį jau pradės intensyvias treniruotes. Trenerio A.Balsevičiaus vertinimu, jaunimui dar reikia įgyti žaidybinės drausmės, taktinių žinių, patobulinti darbo su kamuoliu techniką – tobulumui ribų nėra, reikia tik noro ir ambicijų atstovauti savojo miesto komandai, savajai, tai yra Kretingos sporto mokyklai, kuri ir suteikia pirmųjų įgūdžių futbolo aikštėje. „Ir kitais metais rengiamės startui LFF II lygoje – pirma, nepasiekėme sportinio rezultato, kad galėtume rungtyniauti I lygoje, antra, – į II lygą jau eisime su aukštesniais tikslais: tapti nugalėtojais, tai yra I lygos verta komanda, – neslėpė V.Burba. – Tačiau kad iškovotume kelialapį į I lygą, reikalingos visų pastangos: kol Kretingoje neatsiras futbolo aikštė su dirbtine danga, apie I lygą tegalėsime tik pasvajoti. Tai nėra kaprizas: kadangi kovos I lygoje prasideda gerokai anksčiau, kovą, treniruotes turėtume pradėti sausį. Kol kas sąlygų tam neturime, taigi dirbtinė aikštė – vienas prioritetų, turintis rūpėti visai rajono sporto bendruomenei ir jai prijaučiantiems.“

Komandos rėmėjas Arūnas Mažonis surado laiko pasidžiaugti „FK „Minija“ pergale.

Prieš prasidedant futbolo sezonui, „FK Minija“ kaip vieną svarbiausių tikslų užsibrėžė siekį, kad komandoje žaistų kuo daugiau Kretingoje išugdytų futbolininkų. V.Burbos pastebėjimu, tada ir žiūrovui komanda – mielesnė, ją kretingiškiai labiau nori stebėti, vertinti, pasidžiaugti jos pasiekimais. Būtent pagal šį prioritetą „FK Minija“ komanda ir buvo komplektuojama – ne vietiniai žaidėjai sudarė mažą procentą.

„Svarbus momentas – kad nuo pat sezono pradžios pasitikėjimą klubo vadovais parodė vyresnieji žaidėjai – Kazys Mažionis, Martynas Viluckas, Mantas Mažionis, Arūnas Mažonis, sezono viduryje į komandą atėjęs Mindaugas Grušauskas, kurie ne tik žaidė iki sezono pabaigos ir siekė užsibrėžtų tikslų, bet ir buvo deramas pavyzdys jaunimui, – kalbėjo V.Burba. – O kai kartu su kraštiečiu Arūnu Mažoniu aptarėme idėją Kretingoje turėti futbolo komandą ir jis sutiko būti jos rėmėju, atrodė, jog visi siekiai – realūs ir įgyvendinami.“

Komplektuojant „FK Minija“ ekipą, joje žaisti buvo kviečiami beveik visi Kretingoje išugdyti futbolininkai, tačiau ne visi patikėjo naujai kuriama komanda. Ir, kai buvo matyti, kad vien kretingiškių pajėgų neužteks, klubo vadovybei teko pasikviesti žaidėjų, į kuriuos vėlgi galėtų lygiuotis jaunimas ir kurie sustiprino kai kurias grandis. Gerą žodį treneris A. Balsevičius skyrė komandoje žaidusiems užsieniečiams – šie buvo labai draugiški, taip pat degė noru laimėti ir daug jėgų skyrė darbui per treniruotes.

 

Priekyje – rezultatyviausias komandos žaidėjas Andrius Paulauskas, per sezoną pelnęs 6 įvarčius.

Kovą pradėjusi treniruotis, prieš sezono pradžią sužaidusi keletą draugiškų rungtynių, LFF taurės rungtynes, sezoną „FK Minija“ komanda pradėjo ne itin sėkmingai. Klubo vadovybė vyriausiuoju treneriu paskyrė buvusį asistentą A.Balsevičių, konsultacijų kreipėsi į šalyje žinomą futbolininką, patyrusį futbolo žinovą Šenderį Giršovičių, kuris savo žiniomis gerokai prisidėjo prie to, kad pagerėtų komandos rezultatai.

„Prieš sezoną tikrai galvojome būti prizininkais, tačiau po pirmųjų nesėkmių vietoj ambicijų atsirado nerimo, pradėjome galvoti realiau. Bet, pasikeitus treneriams, žaidėjai pradėjo treniruotis kur kas produktyviau, praėjo laiko, ir komandos rezultatai pasikeitė į gerą“, – neslėpė V.Burba.

Pats treneris A.Balsevičius teigė, kad į komandą atėjusių vaikinų, iš kurių beveik visi jo ar kolegos Gedimino Petrausko auklėtiniai, motyvacija gan greitai įgavo pagreitį – atsirado ir ugnelė akyse, ir ambicijos, jog reikia dirbti, žaisti, siekti tikslo. Padėjo ir tai, jog treneris gerai pažįsta kiekvieną žaidėją, žino jo gerąsias savybes, psichologinį nusiteikimą. Daug dirbdami – buvo dienų, kai treniruotės būdavo rengiamos ir po dukart, vaikinai pasiekė gerų rezultatų – antroje sezono dalyje į „FK Minija“ atėjus naujų Kretingos sporto mokyklos auklėtinių, beveik visi jie debiutavo pagrindinėje komandos sudėtyje.

„Antrajame rate turėjome jau 5 pergales, 3 lygiąsias, iš kurių dvejas rungtynes, jei varžovai nebūtų išlyginę rezultato, būtume laimėję“, – konstatavo V.Burba, kurio nuomone, III v. II lygos Vakarų zonoje iškovota dar ir dėl to, kad jaunimas aikštėje parodė savo charakterį.

„Būtent charakteris ir yra stiprioji komandos pusė – ryžtas, kovingumas, noras laimėti, nepasiduoti. Žaidėjai – jauni, vadinasi, perspektyvūs. Jie – komandos ateitis, po metų-antrų tapsiantys pagrindiniais „FK Minija“ žaidėjais“, – galimybę iš naujo atgimti Kretingos futbolui įžvelgė A.Balsevičius.

Audronė Puišienė, „Pajūrio naujienos“